Zapisy na konsultacje

lub
511417765

(pon. 9-12, środy, 9-11)

Pracownia HORYZONTY w sytuacji Covid-19

Od dnia 1 czerwca 2020 r. terapeuci w Pracowni HORYZONTY wracają do pracy w kontakcie bezpośrednim z pacjentami.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dot. środków ostrożności.

Ludzie się zmieniają, gdy są gotowi przyjąć odpowiedzialność za swoje życie,
swoje decyzje, swoje zachowanie. Postanawiają stać się inni.
Jeffrey Kottler

Życie wymaga od ciebie jedynie tej siły, jaką posiadasz.
Możliwy jest tylko jeden wyczyn: nie uciec.
Dag Hammarskjold

Jeżeli nie będziesz kochał, twoje życie przemknie niezauważenie
Terrence Malick

Mój rozwój zależy wyłącznie od tego, co wybieram,
a co odrzucam w życiu. Ziarna mojego przyszłego życia są we mnie.
Liv Ullman

Obym rozumiał innych ludzi, inne języki, inne cierpienia
Zbigniew Herbert

Nasze postępowanie może posłużyć za scenariusz życia pięknego
i przepełnionego sensem lub rozpaczliwego i naznaczonego cierpieniem

Jon Frederickson

Zespół Pracowni Horyzonty

Anna Dawidziuk-Łęczycka
Psycholog Anna Dawidziuk-Łęczycka
 
790-200-724

 

Jest psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej). Ukończyła Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji, gdzie odbyła staż zawodowy, a następnie była współpracownikiem. Absolwentka 5-letniego całościowego szkolenia z zakresu ISTDP oraz 3-letniego kursu nauczycielskiego tą metodą. Pracuje pod stałą superwizją psychoterapeutów tego nurtu - Josette ten Have de Labije (Berlin) i Jona Fredericksona (Waszyngton), oraz superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - Zofii Milskiej-Wrzosińskiej i Jerzego Dmuchowskiego. Prywatną praktykę łączy od 9 lat z pracą kliniczną w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną w nurcie ISTDP, i grupową. Jest w trakcie szkolenia do uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie psychologii klinicznej. Członkini Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii. Posiada certyfikat ECP (European Certificate of Psychotherapy).

dr Martyna Goryniak
Dr Martyna Goryniak
 
512-549-000

 

Jest psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła podstawowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a także całościowe szkolenie z zakresu ISTDP (Intesywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) u Josette ten Have-de Labije i Jona Fredericksona. Pracę swoją poddaje superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – Zofii Milskiej-Wrzosińskiej i Jerzego Dmuchowskiego, a także u Josette ten Have-de Labije. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną od 14 lat. Pracuje z osobami dorosłymi prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową.

Anna Judycka (współpracownik)

Psycholog Anna Judycka

 
508-348-845

 

Jest pedagogiem specjalnym (mgr resocjalizacji) i certyfikowanym psychoterapeutą ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Ukończyła szkolenie z zakresu krótkoterminowej psychoterapii integratywnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz całościowe szkolenie z zakresu ISTDP w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Uczestniczka zaawansowanego szkolenia w zakresie ISTDP w Polskim Instytucie ISTDP Sentio w Gdańsku.
Pracuje pod superwizją psychoterapeutów nurtu ISTDP, między innymi Jona Fredericksona, Tobiasa Nordqwista i Beaty Załogi.
W Pracowni Horyzonty prowadzi indywidualną psychoterapię osób dorosłych oraz wraz z Martyną Goryniak zaawansowane wyjazdowe treningi terapeutyczne.
Od 2008 r prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Członkini Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii.

Izabela Hałasowska (współpracownik)
Psycholog Izabela Hałasowska
 
506-581-475

Jest psychologiem (Uniwersytet Warszawski), coachem (Studium Multi-Level Coaching) i trenerem (SzkołaTreningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA, szkoła trenerska). Studiowała również język francuski (Université de Strasbourg). Aktualnie studiuje w 4-letnim Studium Psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji (psychoterapia indywidualna, par i grupowa). Pracuje jako trener, coach i psychoterapeuta, głównie z osobami dorosłymi i z grupami.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w oddziale dziennym i całodobowym Szpitala Nowowiejskiego, w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii WIM oraz w Pracownii Dialogu, gdzie prowadziła psychoterapię grupową.
Pracuje z pacjentami w Centrum Zdrowia i Psychoterapii, prowadząc psychoterapię indywidualną, oraz współpracuje z Poradnią Zdrowia Psychicznego Psyche, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową. Swoją pracę poddaje stałej superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - Zofii Milskiej-Wrzosińskiej i Jerzego Dmuchowskiego.

 

Oksana Świerczyńska (współpracownik)
Oksana Świerczyńska - psycholog
 
500-236-145

 
Jest psychologiem (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) oraz psychoterapeutą pracującym w nurcie psychodynamicznym. Ukończyła Studium Psychoterapii i Studium Psychoterapii Par i Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz całościowe szkolenie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna) pod kierunkiem Jona Fredericksona (www.istdpinstitute.com). Doświadczenie kliniczne zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Zachodnim oraz podczas staży, m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie w psychiatrycznych oddziałach dziennym i stacjonarnym oraz w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie. Pracuje pod superwizją psychoterapeutów i nauczycieli ISTDP, m.in. Tobiasa Nordqwista i Emiliana Walendzika. Posiada także wykształcenie ekonomiczne, doświadczenie w zarządzaniu i jako trener biznesu. Prowadzi terapię indywidualną z osobami dorosłymi.

 

Justyna Byczkowska (współpracownik)
Justyna Byczkowska - psycholog
 
502-505-367

 

Jest psychologiem i psychoterapeutką pracującą w nurcie psychodynamicznym. Ukończyła Studium Psychoterapii, Szkołę Psychoterapii Grupowej oraz Szkołę Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Odbyła pierwszy etap szkolenia psychoterapii opartej na mentalizacji (Mentalization Based Treatment) w Centrum Anny Freud w Londynie. Jest rekomendowanym Trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie kliniczne zdobyła podczas pracy w Klinice Psychiatrii Dorosłych Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis. Swoją pracę poddaje superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – Zofii Milskiej-Wrzosińskiej, Marty Głowackiej i Jerzego Dmuchowskiego.

Pracuje z osobami dorosłymi prowadząc psychoterapię indywidualną, par i grupową.

Pracuje również w języku angielskim.

Anna Kasprzycka (współpracownik)
Anna Kasprzycka
 
693-420-827
a.kasprzycka@istdp-terapia.pl

 

Jest pedagogiem, trenerem kompetencji rodzicielskich. Posiada certyfikat Familylab Association i Familylab Polska. Jest również mediatorką szkolną i trenerką mediacji rówieśniczych. Wspiera dorosłych w budowaniu relacji z dziećmi, prowadząc szkolenia, warsztaty i konsultacje. Prowadzi także grupy wsparcia dla rodziców i superwizje dla nauczycieli. Współpracuje z przedszkolami i szkołami.
Stała współpracowniczka portalu "Mjakmama"
Pomaga w takich zagadnieniach, jak: rozwój zdrowego poczucia wartości dzieci, komunikacja z dzieckiem, relacje między rodzeństwem, zachowania agresywne u dzieci, nadużywanie elektroniki przez dzieci, kłótnie o prace domowe i obowiązki szkolne, kłótnie o obowiązki domowe, komunikacja z nastolatkiem, wsparcie w budowaniu autorytetu rodzicielskiego, problemy z dziećmi w obszarze jedzenia, wspieranie dzieci w przeżywaniu trudnych emocji, rodzicielska asertywność.

Agata Orzechowska (współpracownik)
Psycholog Agata Orzechowska
 
609-124-464

 

Jest psychologiem (absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego), terapeutką ISTDP (absolwentka całościowego szkolenia Core Training ISTDP pod kierunkiem Johna Fredericksona ) oraz terapeutą grupowym (absolwentka Studium Treningu i Terapii Grupowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu). Ponadto ukończyła Studium Profilaktyki w Ośrodku Uzależnień Edukacji i Profilaktyki Patologii Społecznej w Warszawie oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w Ośrodku Metod i Szkoleń Psychospołecznych w Warszawie. Doświadczenie w pracy klinicznej zdobywała pracując na Oddziale Dziennym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. Ma doświadczenie w prowadzeniu grup rozwojowych oraz grup wsparcia dla osób dorosłych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Paweł Wojciechowski (współpracownik)
Psychoterapeuta Paweł Wojciechowski
 
504-003-475

 

Jest psychoterapeutą pracującym w podejściu psychodynamicznym. Absolwent czteroletniego Studium Psychoterapii oraz dwuletniego Studium Psychoterapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji. Ukończył szkolenie Emotionally Focused Therapy for Couples certyfikowane przez International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy w Ottawie.
Odbył 3-letni staż kliniczny w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. W ramach praktyki szkoleniowej współprowadził grupy terapeutyczne w Laboratorium Psychoedukacji.
Jest członkiem Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego; Zofii Milskiej -Wrzosińskiej, Jerzego Dmuchowskiego, Katarzyny Moczulskiej, oraz ICEEFT min. dr. Leanne Campbell
Posiada certyfikaty trenera i coacha Akademii Trop rekomendowanej przez PTP.
Dotychczas opublikowano jego rozmowy: „Nasze światy zastępcze" (Charaktery nr 1/2020), książkę „Światy Zastępcze. Samotność wobec kultury" (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2018), oraz zbiór poezji „Cisza jest w moim życiu" (LSW 2014).
W Pracowni Horyzonty prowadzi terapię indywidualną, par oraz grupę terapeutyczną wraz z Izabelą Hałasowską.

 

HORYZONTY
ul. Wandy 11A/lok.2
03-949 Warszawa
email: horyzonty@istdp-terapia.pl