Pracownia HORYZONTY w sytuacji Covid-19

Od dnia 1 czerwca 2020 r. terapeuci w Pracowni HORYZONTY wracają do pracy w kontakcie bezpośrednim z pacjentami.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dot. środków ostrożności.

Ludzie się zmieniają, gdy są gotowi przyjąć odpowiedzialność za swoje życie,
swoje decyzje, swoje zachowanie. Postanawiają stać się inni.
Jeffrey Kottler

Życie wymaga od ciebie jedynie tej siły, jaką posiadasz.
Możliwy jest tylko jeden wyczyn: nie uciec.
Dag Hammarskjold

Jeżeli nie będziesz kochał, twoje życie przemknie niezauważenie
Terrence Malick

Mój rozwój zależy wyłącznie od tego, co wybieram,
a co odrzucam w życiu. Ziarna mojego przyszłego życia są we mnie.
Liv Ullman

Obym rozumiał innych ludzi, inne języki, inne cierpienia
Zbigniew Herbert

Nasze postępowanie może posłużyć za scenariusz życia pięknego
i przepełnionego sensem lub rozpaczliwego i naznaczonego cierpieniem

Jon Frederickson

Zespół Pracowni Horyzonty

Anna Dawidziuk-Łęczycka
Psycholog Anna Dawidziuk-Łęczycka
 
790-200-724

Przyjmuje:

wtorki - czwartki 9.30-18.00

 

Jest psychologiem i certyfikowaną psychoterapeutką ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej). Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej , a następnie Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji, gdzie odbyła staż zawodowy, i z którym współpracowałą. Absolwentka 5-letniego całościowego szkolenia z zakresu ISTDP oraz 3-letniego kursu nauczycielskiego tą metodą. Obecnie w szkoleniu superwizorskim i trenerskim pod kierunkiem Jona Fredericksona (www.istdpinstitute.com).Pracuje pod stałą superwizją psychoterapeutów tego nurtu, obecnie Jona Fredericksona i Allana Abbassa. Superwizuje się również u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Prywatną praktykę przez 11 lat łączyła z pracą kliniczną w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości, gdzie ukończyła całościowe szkolenie do uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie psychologii klinicznej. Członkini Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii. Posiada certyfikat ECP (European Certificate of Psychotherapy).
W 2016 r., wspólnie z dr Martyną Goryniak założyła Pracownię Horyzonty.

dr Martyna Goryniak
Dr Martyna Goryniak
 
512-549-000

Przyjmuje:

poniedziałki 9.30 - 16.00
wtorki i środy 9.30 - 15.00

 

Jest psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła podstawowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a także całościowe szkolenie z zakresu ISTDP (Intesywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) u Josette ten Have-de Labije i Jona Fredericksona. Pracę swoją poddaje superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – Zofii Milskiej-Wrzosińskiej i Jerzego Dmuchowskiego, a także u Josette ten Have-de Labije. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną od 14 lat. Pracuje z osobami dorosłymi prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową.

Anna Judycka (współpracownik)

Psycholog Anna Judycka

 
508-348-845

Przyjmuje:

poniedziałki 10.00-18.00
środy 14.15-18.00

 

Jest pedagogiem specjalnym (mgr resocjalizacji) i certyfikowanym psychoterapeutą ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Ukończyła szkolenie z zakresu krótkoterminowej psychoterapii integratywnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz całościowe szkolenie z zakresu ISTDP w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Uczestniczka zaawansowanego szkolenia w zakresie ISTDP w Polskim Instytucie ISTDP Sentio w Gdańsku.
Pracuje pod superwizją psychoterapeutów nurtu ISTDP, między innymi Jona Fredericksona, Tobiasa Nordqwista i Beaty Załogi.
W Pracowni Horyzonty prowadzi indywidualną psychoterapię osób dorosłych oraz wraz z Martyną Goryniak zaawansowane wyjazdowe treningi terapeutyczne.
Od 2008 r prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Członkini Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii.

Izabela Hałasowska (współpracownik)
Psycholog Izabela Hałasowska
 
506-581-475

Przyjmuje:

czwartki 9.00-14.00

 

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, psychoterapeuta grupowy, psychoterapeuta par EFT, seksuolog kliniczny, interwent kryzysowy, trener, coach

Pracuje z osobami dorosłymi.
Prowadzi konsultacje, psychoterapię indywidualną, psychoterapię grupową oraz par.
Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją psychoterapia.
Ukończyła 4-letnie Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji, ośrodku posiadającym rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Ukończyła podstawowy i zaawansowany stopień szkolenia Psychoterapii Opartej na Mentalizacji (MBT – Mentalization Based Treatment), akredytowanej przez Anna Freud Centre w Londynie.

Ukończyła pełne, kilkuetapowe szkolenie z Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT – Emotionally Focused Therapy), certyfikowane przez International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy w Ottawie.

Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Seksuologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Absolwentka Studium Interwencji Kryzysowej Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii.

Ukończyła Studium Coachingu Multi Level Coaching oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Szkole Psychoterapii Intra.

Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, na Oddziale XI Rehabilitacji Psychiatrycznej Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie, w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, Poradni Zdrowia Psychicznego NSPL „Psyche" w Warszawie, gdzie obecnie przyjmuje pacjentów w ramach NFZ.

Oksana Świerczyńska (współpracownik)
Oksana Świerczyńska - psycholog
 
500-236-145

Przyjmuje:

wtorki 14.30 - 20.00
czwartki 9.00 - 14.00 

 
Jest psychologiem (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) oraz psychoterapeutą pracującym w nurcie psychodynamicznym. Ukończyła Studium Psychoterapii i Studium Psychoterapii Par i Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz całościowe szkolenie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna) pod kierunkiem Jona Fredericksona (www.istdpinstitute.com). Doświadczenie kliniczne zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Zachodnim oraz podczas staży, m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie w psychiatrycznych oddziałach dziennym i stacjonarnym oraz w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie. Pracuje pod superwizją psychoterapeutów i nauczycieli ISTDP, m.in. Tobiasa Nordqwista i Emiliana Walendzika. Posiada także wykształcenie ekonomiczne, doświadczenie w zarządzaniu i jako trener biznesu. Prowadzi terapię indywidualną z osobami dorosłymi.

 

Justyna Byczkowska (współpracownik)
Justyna Byczkowska - psycholog
 
502-505-367

Przyjmuje:

czwartki 11.00-19.00

 

Jest psychologiem i psychoterapeutką pracującą w nurcie psychodynamicznym. Ukończyła Studium Psychoterapii, Szkołę Psychoterapii Grupowej oraz Szkołę Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Odbyła pierwszy etap szkolenia psychoterapii opartej na mentalizacji (Mentalization Based Treatment) oraz jest w trakcie całościowego szkolenia ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna) pod kierunkiem Jona Fredericksona (www.istdpinstitute.com). Jest również rekomendowanym trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie kliniczne zdobyła podczas pracy w Klinice Psychiatrii Dorosłych Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis. Swoją pracę poddaje superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Pracuje z osobami dorosłymi prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową.

Pracuje również w języku angielskim

Anna Kasprzycka (współpracownik)
Anna Kasprzycka
 
693-420-827
a.kasprzycka@istdp-terapia.pl

Przyjmuje:

piątki 14.00-20.00

 

Jest pedagogiem, trenerem warsztatu i treningu psychologicznego w trakcie certyfikacji. Aktualnie w trakcie pięcioletniego kursu psychoterapii pod kierunkiem naukowym Prof. dr hab. med. Bogdan de Barbaro: "Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada certyfikat Familylab Association i Familylab Polska. Wspiera dorosłych w budowaniu relacji z dziećmi, prowadząc szkolenia, warsztaty i konsultacje. Prowadzi także grupy wsparcia dla rodziców i superwizje dla nauczycieli. Współpracuje z przedszkolami i szkołami.

W Pracowni prowadzi terapię indywidualną oraz konsultacje rodzicielskie.

W trakcie konsultacji pomaga w takich zagadnieniach, jak: rozwój zdrowego poczucia wartości dzieci, komunikacja z dzieckiem, relacje między rodzeństwem, zachowania agresywne u dzieci, nadużywanie elektroniki przez dzieci, kłótnie o prace domowe i obowiązki szkolne, kłótnie o obowiązki domowe, komunikacja z nastolatkiem, wsparcie w budowaniu autorytetu rodzicielskiego, problemy z dziećmi w obszarze jedzenia, wspieranie dzieci w przeżywaniu trudnych emocji, rodzicielska asertywność.

Agata Orzechowska (współpracownik)
Psycholog Agata Orzechowska
 
609-124-464

Przyjmuje:

poniedziałki 14.30-18.00
wtorki 9.00-19.45
środy 9.00-14.00

 

Jest psychologiem (absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego), terapeutką ISTDP (absolwentka całościowego szkolenia Core Training ISTDP pod kierunkiem Johna Fredericksona ) oraz terapeutą grupowym (absolwentka Studium Treningu i Terapii Grupowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu). Ponadto ukończyła Studium Profilaktyki w Ośrodku Uzależnień Edukacji i Profilaktyki Patologii Społecznej w Warszawie oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w Ośrodku Metod i Szkoleń Psychospołecznych w Warszawie. Doświadczenie w pracy klinicznej zdobywała pracując na Oddziale Dziennym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. Ma doświadczenie w prowadzeniu grup rozwojowych oraz grup wsparcia dla osób dorosłych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Paweł Wojciechowski (współpracownik)
Psychoterapeuta Paweł Wojciechowski
 
504-003-475

Przyjmuje:

poniedziałki 10.00-16.00
wtorki 9.00-14.00 i 17.00 - 21.00
środy 9.00 - 14.00

 

Jest psychoterapeutą pracującym w podejściu psychodynamicznym. Absolwentem czteroletniego Studium Psychoterapii i dwuletniej Szkoły Psychoterapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji. Ukończył szkolenie z zakresu psychoterapii par w podejściu EFT przy Laboratorium Psychoedukacji (Emotionally Focused Therapy for Couples, certyfikowane przez ICEEFT). Jest uczestnikiem 3-letniego Core Treningu ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) przy Laboratorium Psychoedukacji odbywającego się we współpracy z ISTDP Institute kierowanym przez Jona Fredericksona.

Odbył 3-letni staż kliniczny w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Przez okres 3 lat współprowadził grupy terapeutyczne w Laboratorium Psychoedukacji w ramach szkolenia, a następnie stażu zawodowego. Aktualnie w parze z doświadczonym superwizorem PTP współprowadzi grupy terapeutyczne dla młodych dorosłych.

Jest członkiem Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje superwizji superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także doświadczonych specjalistów i nauczycieli ISTDP.

Posiada certyfikaty trenera i coacha Akademii Trop rekomendowanej przez PTP.
Opublikował: „Nasze światy zastępcze" (Charaktery nr 1/2020), „Światy Zastępcze. Samotność wobec kultury" (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2018), zbiór poezji „Cisza jest w moim życiu" (LSW 2014), i in.

W Pracowni Horyzonty prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową i terapię par.

Rafał Pańko (współpracownik)
Rafał Pańko Psychoterapeuta
 
534-475-656

Przyjmuje:

poniedziałki 9.30 - 14.30
czwartki 14.30 - 19.30

 

Jest psychologiem, psychoterapeutą. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Psychologii Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie, Studium Psychoterapii Indywidualnej, Szkołę Psychoterapii Grupowej oraz 3 letni Core Training ISTDP w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Prowadzi psychoterapię indywidualną ISTDP, psychoterapię grupową ,a także terapię par w systemie EFT. Pracując w nurcie ISTDP, korzysta z wiedzy i superwizji wybitnych terapeutów i nauczycieli tej metody.

Paulina Boruc
Psycholog Paulina Boruc
 
 
 

 

Jest psychologiem, psychoterapeutką. Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie (specjalność kliniczna) oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła 4-letnie Studium Psychoterapii Indywidualnej oraz Studium Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji, ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie w Oddziale Ogólnopsychiatrycznym, w Psychiatrycznym Zespole Leczenia Środowiskowego oraz w Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadziła psychoterapię, poradnictwo psychologiczne oraz grupę wsparcia dla kobiet w kryzysie. Prowadzi konsultacje, psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię par.
W Pracowni Horyzonty wraz z Izą Hałasowską współprowadzi grupę interpersonalną.

HORYZONTY
ul. Wandy 11A/lok.2
03-949 Warszawa
email: horyzonty@istdp-terapia.pl