Nasze postępowanie może posłużyć za scenariusz życia pięknego
i przepełnionego sensem lub rozpaczliwego i naznaczonego cierpieniem
Jon Frederickson

Ludzie się zmieniają, gdy są gotowi przyjąć odpowiedzialność za swoje życie,
swoje decyzje, swoje zachowanie. Postanawiają stać się inni.
Jeffrey Kottler

Życie wymaga od ciebie jedynie tej siły, jaką posiadasz.
Możliwy jest tylko jeden wyczyn: nie uciec.
Dag Hammarskjold

Jeżeli nie będziesz kochał, twoje życie przemknie niezauważenie
Terrence Malick

Mój rozwój zależy wyłącznie od tego, co wybieram,
a co odrzucam w życiu. Ziarna mojego przyszłego życia są we mnie.
Liv Ullman

Obym rozumiał innych ludzi, inne języki, inne cierpienia
Zbigniew Herbert

Cierpimy, ponieważ opieramy się rzeczywistości
Siddhartha

Psychoterapeuci w Pracowni Horyzonty

Anna Dawidziuk-Łęczycka
Psycholog Anna Dawidziuk-Łęczycka
 
790-200-724

 

Jest psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej). Ukończyła Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji, gdzie odbyła staż zawodowy, a następnie była współpracownikiem. Absolwentka 5-letniego całościowego szkolenia z zakresu ISTDP oraz 3-letniego kursu nauczycielskiego tą metodą. Pracuje pod stałą superwizją psychoterapeutów tego nurtu - Josette ten Have de Labije (Berlin) i Jona Fredericksona (Waszyngton), oraz superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - Zofii Milskiej-Wrzosińskiej i Jerzego Dmuchowskiego. Prywatną praktykę łączy od 9 lat z pracą kliniczną w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną w nurcie ISTDP, i grupową. Jest w trakcie szkolenia do uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie psychologii klinicznej. Członkini Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii. Posiada certyfikat ECP (European Certificate of Psychotherapy).

dr Martyna Goryniak
Dr Martyna Goryniak
 
512-549-000

 

Jest psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła podstawowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a także całościowe szkolenie z zakresu ISTDP (Intesywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) u Josette ten Have-de Labije i Jona Fredericksona. Pracę swoją poddaje superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – Zofii Milskiej-Wrzosińskiej i Jerzego Dmuchowskiego, a także u Josette ten Have-de Labije. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną od 14 lat. Pracuje z osobami dorosłymi prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową.

Sonata Żak (współpracownik)
Psycholog Sonata Żak
 
503-152-400

 

Jest magistrem psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła czteroletnie podyplomowe Studium Psychoterapii oraz dwuletnie Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Tworkowskim szpitalu psychiatrycznym, gdzie zajmowała się koordynowaniem oraz prowadzeniem zajęć indywidualnych i grupowach dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, nabyła praktykę w zakresie diagnozy psychologicznej, poradnictwa psychologicznego oraz indywidualnej i grupowej pracy psychoterapeutycznej. Obecnie prywatną praktykę łączy z pracą kliniczną w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową w podejściu psychodynamicznym. Pracuje pod superwizją licencjonowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (w ramach Laboratorium Psychoedukacji).

Anna Judycka (współpracownik)

Psycholog Anna Judycka

 
508-348-845

 

Jest pedagogiem specjalnym (mgr resocjalizacji) i certyfikowanym psychoterapeutą ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Ukończyła podstawowe szkolenie z zakresu krótkoterminowej psychoterapii integratywnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz całościowe szkolenie z zakresu ISTDP w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Pracuje pod superwizją psychoterapeutów nurtu ISTDP, między innymi Beaty Załogi w Laboratorium Psychoedukacji. Od 2008 r prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Członkini Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii.