Zapisy na konsultacje

tel.: 511 417 765
(pon. 9-12, środy, 9-11)
lub mail: horyzonty@istdp-terapia.pl

Pracownia HORYZONTY w sytuacji Covid-19

Od dnia 1 czerwca 2020 r. terapeuci w Pracowni HORYZONTY wracają do pracy w kontakcie bezpośrednim z pacjentami.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dot. środków ostrożności.

Ludzie się zmieniają, gdy są gotowi przyjąć odpowiedzialność za swoje życie,
swoje decyzje, swoje zachowanie. Postanawiają stać się inni.
Jeffrey Kottler

Życie wymaga od ciebie jedynie tej siły, jaką posiadasz.
Możliwy jest tylko jeden wyczyn: nie uciec.
Dag Hammarskjold

Jeżeli nie będziesz kochał, twoje życie przemknie niezauważenie
Terrence Malick

Mój rozwój zależy wyłącznie od tego, co wybieram,
a co odrzucam w życiu. Ziarna mojego przyszłego życia są we mnie.
Liv Ullman

Obym rozumiał innych ludzi, inne języki, inne cierpienia
Zbigniew Herbert

Nasze postępowanie może posłużyć za scenariusz życia pięknego
i przepełnionego sensem lub rozpaczliwego i naznaczonego cierpieniem

Jon Frederickson

Treningi

Core Training 1. (całościowe szkolenie, przygotowujące do prowadzenia psychoterapii metodą ISTDP – Intensive Short-Therm Dynamic Psychotherapy)

Edycja 2021-2024 już ruszyła, kolejna edycja rozpocznie się w 2024r.

Core Training 1.Szanowni Państwo,
Mamy ogromną przyjemność zaprosić terapeutów zainteresowanych podejściem ISTDP na pierwszy realizowany przez nas Core Training, odbywający się w ramach kursu trenerskiego i superwizorskiego, prowadzonego pod kierunkiem Jona Fredericksona z Washington Institute.
Szkolenie organizowane jest w ramach kursu superwizorskiego, dlatego oferujemy niższą cenę w stosunku do obowiązujących obecnie w Polsce.
Poniżej znajdziecie Państwo wszystkie najważniejsze informacje na temat tego szkolenia. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z nami.

Martyna Goryniak
Anna Dawidziuk-Łęczycka

Czym jest Core Training?

Core Training jest trzyletnim, zaawansowanym, całościowym szkoleniem, prowadzonym dla praktykujących terapeutów, którzy chcą rozpocząć swoją pracę w nurcie ISTDP. Ten nurt psychoterapeutyczny jest nowoczesną formą pracy terapeutycznej, opartą o założenia teorii więzi oraz relacji z obiektem. Skoncentrowany jest na pracy z nieświadomymi przyczynami trudności naszych pacjentów i pozwala w sposób skuteczny i bezpieczny dotrzeć do ich nieświadomych uczuć, pragnień i wspomnień, otwierając przed nimi nowe możliwości.

Co zawiera szkolenie?

 • diagnozę pacjenta w ujęciu ISTDP,
 • teorię psychopatologii w tym ujęciu,
 • techniki terapeutyczne odpowiednie do pracy z różnymi grupami pacjentów,
 • praktyczne ćwiczenie na bieżąco nabywanych umiejętności poprzez odgrywanie scenek (role plays).
 • superwizję pracy terapeutycznej uczestników - wspólne oglądanie i komentowanie nagrań wideo sesji terapeutycznych (największa ilość godzin).

Czemu będzie poświęcona praca na poszczególnych etapach szkolenia?

 • pierwszy rok - wprowadzenie do ISTDP: podstawowe pojęcia
 • drugi rok- praca z pacjentem kruchym
 • trzeci rok- praca z pacjentem z wysokim poziomem oporu

Każdy moduł będzie poświęcony innemu zagadnieniu. Przed każdym z nich studenci będą przygotowywać wybraną partię materiału teoretycznego, który następnie będzie ćwiczony w parach i z prowadzącymi zajęcia. Np. w pierwszym roku będziemy zajmować się następującymi zagadnieniami: trójkąt konfliktu, lęk, utrzymywanie skutecznej koncentracji na problemie, presja.

Informacja o prowadzących:

dr Martyna Goryniak. Jest psychoterapeutką certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła Studium Psychoterapii i Terapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła trzyletnie międzynarodowe szkolenie z zakresu Intensywnej Psychoterapii Krótkoterminowej (ISTDP) pod kierunkiem Jona Fredericksona i Josette ten Have-de Labije. Superwizuje się w grupach Jona Fredericksona i Allana Abbassa. Prowadzi terapię indywidualną w podejściu ISTDP i psychodynamicznym oraz psychoterapię grupową, a także warsztaty i treningi. Jest certyfikowanym trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Anna Dawidziuk-Łęczycka. Jest psychologiem, psychoterapeutką certyfikowaną przez European Association of Psychotherapy i nauczycielką ISTDP cerytfikowaną przez IEDTA. Ukończyła Studium Psychoterapii i Terapii Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a następnie pierwsze w Polsce całościowe szkolenie z zakresu ISTDP, z udziałem Jona Fredericksona, Allana Abbassa, Roberta Neborsky'ego i Patricii Coughlin, oraz 3-letni kurs nauczycielski tą metodą pod kierunkiem Josette ten Have-de Labije. Jest autorką cyklu pt. „Podstawy ISTDP dla psychoterapeutów", prowadzonego w formie warsztatów w Pracowni Horyzonty wspólnie z Martyną Goryniak. Przez ponad 10 lat łączyła praktykę prywatną z pracą kliniczną w Mazowieckiem Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości. Członkini Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii. Superwizuje się w grupach zaawansowanych Jona Fredericksona i Allana Abbassa. Prowadzi terapię indywidualną ISTDP, oraz grupową.

Organizacja szkolenia:

Miejsce: Horyzonty Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP. Warszawa.
PRECORE: Rozpoczęcie kursu poprzedza tzw. PRECORE czyli trzydniowe zajęcia warsztatowe, wprowadzające podstawowe pojęcia i sposób rozumienia pacjenta w ISTDP. Cena Precoru – 1350 zł, jest wliczona w koszty Core Trainingu dla wszystkich osób, które podejmą naukę w ramach Coru.
Ilość miejsc: Grupa będzie składała się z maksymalnie 8 osób, aby uczestnicy mieli zapewnioną odpowiednio dużą ilość czasu i komfort nauki.
Certyfikat: Zakończenie szkolenia potwierdza uzyskanie Certyfikatu Washington Institute, które upoważnia do pracy w podejściu ISTDP.

Terminy zajęć/struktura szkolenia:

PRECORE 27-29.11.2020.
CORE TRAINING ( w 2021-2024 r.). Każdy rok szkolenia obejmie sesję wiosenno-letnią (2 moduły) i jesienno-zimową (2 moduły).
Łącznie jest to 36 dni szkoleniowych. W każdym roku odbywają się cztery trzydniowe zjazdy, tj.
24 godziny podczas jednego zjazdu, czyli 288 godzin zegarowych podczas całego kursu (należy odjąć godzinny lunch każdego dnia).

 • Moduł 1. kwiecień 2021
 • Moduł 2. czerwiec 2021
 • Moduł 3. listopad 2021
 • Moduł 4. styczeń 2022

Następne moduły:

 • Moduły 5.- 8. - kwiecień 2022 – styczeń 2023
 • Moduły 9.-12. - kwiecień 2023 – styczeń 2024.

Planujemy również jeden dzień autorskich warsztatów Jona Fredericksona dla wszystkich studentów z kilku szkoleniowych Core Trainingów. Możliwość zorganizowania tego warsztatu jest uzależniona od czasowych możliwości naszego Nauczyciela i powiadomimy Państwa o niej, kiedy tylko uzyskamy ostateczne potwierdzenie.

Płatności:

Koszt całości szkolenia wynosi 23.900 zł
Zaliczka: 2300 zł.
Płatności będą rozłożone na 30 rat (płatnych przez kolejnych 30 miesięcy począwszy od kwietnia 2021 r.). Rata będzie płatna do 10. dnia każdego miesiąca).

Zniżki:

1. Osoby pracujące na pełen etat w państwowej służbie zdrowia -10%
2. Osoby, które wzięły udział w co najmniej 4 warsztatach z cyklu: „Podstawy ISTDP dla psychoterapeutów" prowadzonych w Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty – 10%.
Zniżki nie sumują się.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

Szkolenie jest przeznaczone dla praktykujących psychoterapeutów. Dodatkowym atutem jest udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach z obszaru ISTDP, a także doświadczenie terapii własnej w tym nurcie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nami, a także o wypełnienie formularza on-line, który znajduje się poniżej.
Formularz można pobrać także stąd: formularz

Kontakt do nas:
Anna Dawidziuk-Łęczycka: 790 200 724
Martyna Goryniak: 512 549 000
mail: horyzonty@istdp-terapia.pl
www.istdp-terapia.pl

Formularz on-line
Czy potrzebuję faktury

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu w celu: udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedstawienia oferty handlowej lub świadczenia usług. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do ich dostępu, zmiany, poprawiania oraz ich usunięcia. Administratorem danych jest: Gabinet Psychoterapii Anna Dawidziuk-Łęczycka z siedzibą w Warszawie, ul. B. Limanowskiego 30/17

Pola wymagane
Warsztat dla psychoterapeutów "Świadome i nieświadome przymierze terapeutyczne w Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP)"

(Szkolenie odbywa się na platformie Zoom)

Kiedy przymierze jest wątłe, niepogłębiane lub gdy nie ma go wcale, terapia staje w miejscu, przedłuża się ponad miarę, albo wręcz pacjent z niej wypada. Dlatego szczególnie ważne jest, aby umiejętnie zawiązywać je z naszymi pacjentami, pogłębiać i stale rozwijać.
25.03.2022 r. HORYZONTY Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP zaprasza psychoterapeutów, psychologów i inne osoby pracujące w obszarze pomocy psychologicznej na 7-godzinny warsztat, podczas którego będziemy zajmować się tym, w jaki sposób zawiązać przymierze i dbać o jego rozwój.


Omówimy dwie komponenty przymierza, świadomą i nieświadomą:

1. Co wpływa na zawiązanie świadomego przymierza terapeutycznego:
- umiejętność restrukturyzacji lęku w czasie sesji i pomiędzy spotkaniami,
- rozpoznawanie i adresowanie tzw. "obron frontowych", tj. takich, które pojawiają się w bezpośrednim kontakcie z terapeutą, tworząc MUR pomiędzy pacjentem i terapeutą.

2. Czym jest nieświadome przymierze i w jaki sposób je wzmacniać:
- poprzez rozbrajanie "obron piwnicznych" (charakterologicznych), tj. tych, które pojawiają się, gdy pacjent zbliża się do swoich emocji, po to, aby mógł on doświadczyć uczuć, pragnień, impulsów i rozpoznać własne normy i wartości.

Warsztat jest zaplanowany jako całość, tj. uczestnicy dostaną po jego zakończeniu zaświadczenie o uczestnictwie. W przypadku chęci kontynuacji pełnego cyklu warsztatowego, zostanie on zaliczony, jako odbyty.

Będzie to pierwszy z cyklu 6 warsztatów poświęconych wprowadzeniu do Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP). Adresujemy go do psychoterapeutów wszystkich modalności, psychiatrów i psychologów, którzy chcieliby poszerzyć swój warsztat terapeutyczny o dodatkowe umiejętności i nową perspektywę terapeutyczną, jaką oferuje ISTDP. Kolejne spotkania będą kontynuacją zapoznawania się z tą metodą, i dedykowane będą szczególnie tym terapeutom, którzy zechcą w przyszłości kontynuować całościowe szkolenie w tym nurcie.

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie powinny mieć już doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i/lub klinicznej.

Data: 25.03.2022 r., w godz. 12-19 (piątek)

Prowadząca:
Anna Dawidziuk-Łęczycka, psycholog, psychoterapeutka ISTDP, absolwentka akredytowanego przez IEDTA szkolenia nauczycielskiego w nurcie ISTDP, pod kierunkiem Josette ten-Have de-Labije (Berlin), obecnie w szkoleniu trenerskim pod kierunkiem Jona Fredericksona.

Koszt szkolenia: 450 zł, płatne w dwóch ratach po 225 zł.
1. rata - 225 zł płatne do 7 dni od wysłania zgłoszenia,
2. rata - 225 zł płatne na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatu.

Liczebność grupy: maksymalnie 10 osób

Wpłata na konto nr: 29 1950 0001 2006 0014 3842 0001

Formularz zgłoszeniowy i kontakt znajduje się tu.

Dzięki szkoleniu:
Poszerzysz - swój warsztat terapeutyczny o dodatkowe narzędzia pomocne w dbaniu o przymierze robocze,
Dowiesz się - jak diagnozować różne poziomy lęku
Doświadczysz - w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie burzyć mur, którym pacjent odgradza się od terapeuty.

Warsztat dla psychoterapeutów "Psychodiagnoza pacjenta w ujęciu ISTDP"

(Szkolenie odbywa się na platformie Zoom)

Właściwa praca terapeutyczna z pacjentem rozpoczyna się, gdy podejmuje on zarówno świadomą, jak i nieświadomą decyzję o współpracy z nami, a więc i – docelowo - decyzję o dopuszczeniu terapeuty do świata swoich przeżyć. W języku ISTDP jest to zgoda na to, aby „otworzyć terapeucie drzwi", tworząc wspólny obszar zainteresowania w terapii. Dopiero wówczas my, terapeuci, możemy zacząć pomagać pacjentowi w zgłębianiu jego myśli, norm, wartości, potrzeb, marzeń i uczuć.

27.05.2022 r. HORYZONTY Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP zaprasza psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów i osoby pracujące w obszarze pomocy psychologicznej na 7-godzinny warsztat, podczas którego będziemy zajmować się psychodiagnozą, a więc oceną reakcji pacjenta na interwencje terapeuty tak, aby wybrać właściwą dla niego formę leczenia.

 

Omówimy psychodiagnozę lęku w ciele, mechanizmu obronnego oraz umiejętności samoobserwacji, które tworzą specyficzny cykl, wyznaczający postęp w czasie sesji terapeutycznej (krok po kroku).

Skoncentrujemy się na najczęstszych reakcjach pacjentów, ujawniających się w procesie współtworzenia zgody pomiędzy pacjentem i terapeutą co do celu i zadania w terapii.

Będziemy ćwiczyć interwencje właściwe w przypadku pacjentów znajdujących się w różnym miejscu spektrum nerwicy strukturalnej (Davanloo).

 

Będzie to drugi warsztat w cyklu: "Wprowadzenie do Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP)". Adresujemy go do psychoterapeutów wszystkich modalności, psychiatrów i psychologów, którzy chcieliby poszerzyć swój warsztat terapeutyczny o dodatkowe narzędzia, jakie oferuje ISTDP.

Jako kontynuacja, dedykowany jest on szczególnie tym terapeutom, którzy zechcą rozszerzyć swoje zainteresowanie pracą w tym podejściu. Praca warsztatowa będzie polegała przede wszystkim na praktycznym ćwiczeniu na bieżąco nabywanych umiejętności, w postaci scenek (role plays), przy aktywnym uczestnictwie prowadzących.

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie powinny mieć już doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i/lub klinicznej.

Warsztat jest pomyślany jako całość, uczestnicy dostaną zaświadczenie o uczestnictwie.

Data: 27.05.2022 r., w godz. 12-19 (piątek)

Prowadząca:
Anna Dawidziuk-Łęczycka, psycholog, psychoterapeutka ISTDP, absolwentka akredytowanego przez IEDTA szkolenia nauczycielskiego w nurcie ISTDP, pod kierunkiem Josette ten-Have de-Labije (Berlin), obecnie w szkoleniu trenerskim pod kierunkiem Jona Fredericksona.

Koszt szkolenia: 450 zł, płatne w dwóch ratach po 225 zł.
1. rata - 225 zł płatne do 7 dni od wysłania zgłoszenia,
2. rata - 225 zł płatne na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatu.

Liczebność grupy: do 10 osób.

Wpłata na konto nr: 29 1950 0001 2006 0014 3842 0001

Formularz zgłoszeniowy i kontakt znajduje się tu.

Dzięki szkoleniu:

Dowiesz się – w jaki sposób dokonywać psychodiagnozy pacjenta, oceniając jego miejsce na spektrum nerwicy strukturalnej,
Poszerzysz – swoje umiejętności rozpoznawania trójkąta konfliktu, normowania lęku w ciele pacjenta i restrukturyzowania mechanizmów obronnych,

Doświadczysz - w jaki sposób bezpiecznie skłaniać pacjenta do otwarcia terapeucie drzwi do świata swoich przeżyć.

Warsztat: „Techniki w Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP): KIK (konfrontacja, identyfikacja, klaryfikacja), Presja, Wyzwanie (challenge), Zderzenie czołowe (Head-On-Collision)"

(Szkolenie odbywa się na platformie Zoom)

W Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej towarzyszymy naszym pacjentom/klientom w jak najskuteczniejszym i najszybszym dotarciu do świata ich nieświadomych wspomnień, przeżyć, myśli, pragnień i marzeń, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa na tej wyboistej drodze. Praca ta wymaga ze strony terapeuty znajomości konkretnych narzędzi, które, stosowane w określonej kolejności i strukturze, budują i wzmacniają przymierze terapeutyczne, a także pomagają wzmóc kryzys intrapsychiczny w pacjencie, konieczny do dezaktywacji patologicznych identyfikacji i poznania jego ukrytego świata.
24 czerwca 2022 r. HORYZONTY Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP zaprasza psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów na 7-godzinny warsztat, dedykowany kluczowym narzędziom i technikom w ISTDP.

 

* Opowiemy o głównych technikach stosowanych w ISTDP na drodze do nieświadomych uczuć pacjenta, tj. KIK (konfrontacja, identyfikacja, klaryfikacja), Presja, Wyzwanie (challenge), Zderzenie czołowe (Head-On-Collision).
* Będziemy ćwiczyć te z nich, które powodują wzrost złożonych uczuć przeniesieniowych i tym samym wzmacniają przymierze terapeutyczne.
* Postaramy się pokazać fragmenty sesji, gdzie te techniki zostały zastosowane.

Warsztat jest częścią cyklu „Wprowadzenie do ISTDP", realizowanego w Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP HORYZONTY w Warszawie.
Dedykowany jest szczególnie tym terapeutom, którzy chcieliby poszerzyć swój warsztat terapeutyczny o dodatkowe narzędzia, jakie oferuje ISTDP, a także rozszerzyć swoje zainteresowanie pracą w tym podejściu. Praca warsztatowa będzie polegała na praktycznym ćwiczeniu na bieżąco nabywanych umiejętności, w postaci scenek (role plays), przy aktywnym uczestnictwie prowadzących.
Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie powinny mieć już doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i/lub klinicznej.

Warsztat jest pomyślany jako całość, uczestnicy dostaną zaświadczenie o uczestnictwie.

Data: 24.06.2022 r., w godz. 12-19 (piątek).
Miejsce: Warszawa, ul. Saska 95, lok.1

Prowadząca:
Anna Dawidziuk-Łęczycka, psycholog, psychoterapeutka ISTDP, absolwentka akredytowanego przez IEDTA szkolenia nauczycielskiego w nurcie ISTDP, pod kierunkiem Josette ten-Have de-Labije (Berlin), obecnie w szkoleniu trenerskim pod kierunkiem Jona Fredericksona.

Koszt szkolenia: 450 zł, płatne w dwóch ratach po 225 zł.
1. rata - 225 zł płatne do 7 dni od wysłania zgłoszenia,
2. rata - 225 zł płatne na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatu.

Liczebność grupy: maksymalnie 10 osób.

Wpłata na konto nr: 29 1950 0001 2006 0014 3842 0001

Formularz zgłoszeniowy i kontakt znajdują się tu: formularz.

Dzięki szkoleniu:
1. Rozszerzysz swój warsztat o nowe narzędzia, jakie oferuje ISTDP.
2. Doświadczysz terapeutycznej siły ćwiczonych interwencji.
3. Pogłębisz rozumienie zależności pomiędzy uczuciami-lękiem-obronami, którymi reagują pacjenci w reakcji na stosowane interwencje.

Zapraszamy!

Warsztat dla psychoterapeutów „Praca z pacjentem z kruchym ego w modelu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP)”

(Szkolenie odbywa się na platformie Zoom)

Pacjentom z tzw. „kruchym ego", czyli takim, którzy mają bardzo niską tolerancję uczuć, reagują na nie wysokim lękiem, używają takich mechanizmów regresyjnych, jak m.in.: projekcja, somatyzacja, rozegranie w działaniu i mają niską zdolność samoobserwacji szczególnie trudno jest budować przymierze terapeutyczne. Dlatego wymagają oni specjalnego traktowania na sesji.

23 września 2022 r. HORYZONTY Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP zaprasza psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów i osoby pracujące w obszarze pomocy psychologicznej na 7-godzinny warsztat, podczas którego będziemy zajmować się tym, w jaki sposób budować przymierze i wzmacniać ego pacjentów z depresją, somatyzacją i dużą impulsywnością.
Podczas warsztatu:
1. omówimy tzw. "format stopniowany" w ISTDP, właściwy dla leczenia zaburzeń z kontinuum kruchości ego, m.in. depresji klinicznej, depresji z wysokim lękiem, zaburzeń psychosomatycznych, braku kontroli impulsów (temper tantrums) oraz ataków lęku panicznego.

2. będziemy ćwiczyć odróżnianie wysokiego poziomu lęku od obron regresyjnych, i ich restrukturyzację, aby zapewniać pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i przywracać zdolność samoobserwacji, a poprzez to wzmacniać przymierze terapeutyczne.

3. będziemy uczyć się zachęcać pacjenta z kruchym ego do doświadczania reakcji emocjonalnych, korzystając z modelu stopniowanego, aby zwiększać jego tolerancję do znoszenia afektu.

Warsztat jest zaplanowany jako odrębna całość i uczestnicy otrzymają po jego zakończeniu zaświadczenie o uczestnictwie. Adresujemy go do profesjonalistów, którzy chcieliby poszerzyć swój warsztat terapeutyczny o dodatkowe narzędzia, jakie oferuje ISTDP.
Jako kontynuacja w cyklu „Wprowadzenie do ISTDP" dedykowany jest on szczególnie tym terapeutom, którzy zechcą rozszerzyć swoje zainteresowanie pracą w tym podejściu. Praca warsztatowa będzie polegała na praktycznym ćwiczeniu na bieżąco nabywanych umiejętności, w postaci scenek (role plays), przy aktywnym uczestnictwie prowadzących.
Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie powinny mieć już doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i/lub klinicznej.

Data: 23 września 2022 r., godz. 12-19
Miejsce: Platforma Zoom (link zostanie wysłany)

Prowadząca:
Anna Dawidziuk-Łęczycka, psycholog, psychoterapeutka ISTDP, absolwentka akredytowanego przez IEDTA szkolenia nauczycielskiego w nurcie ISTDP, pod kierunkiem Josette ten-Have de-Labije (Berlin), obecnie w szkoleniu trenerskim pod kierunkiem Jona Fredericksona.


Koszt szkolenia: 450 zł, płatne w dwóch ratach po 225 zł.
1. rata - 225 zł płatne do 7 dni od wysłania zgłoszenia,
2. rata - 225 zł płatne na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatu.
Liczebność grupy: do 10 osób.

Wpłata na konto nr: 29 1950 0001 2006 0014 3842 0001 z dopiskiem: „warsztat praca z pacjentem z kruchym ego".

Formularz zgłoszeniowy i kontakt znajdują się tu.

Dzięki szkoleniu:

Dowiesz się – w jaki sposób budować w ISTDP przymierze robocze z pacjentem z kruchym ego.

Poszerzysz – rozumienie doświadczenia złożonych warstw lęku i mechanizmów obronnych u pacjentów kruchych.
Doświadczysz – jak porządkować ich chaotyczny świat wewnętrzny.

Zapraszamy!

Praca z pacjentem z patologią superego (pacjenci z wysokim oporem)

(Szkolenie odbywa się na platformie Zoom)

2 grudnia 2022 r. HORYZONTY Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP zaprasza psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów i osoby pracujące w obszarze pomocy psychologicznej na 7-godzinny warsztat pt: „Praca z pacjentem zidentyfikowanym z patologicznym superego w modelu ISTDP (pacjenci z wysokim oporem)".
Patologia superego czyli system obron, opartych na identyfikacjach z agresywnymi opiekunami, powstaje z potrzeby zachowania więzi. Nawet od bardzo nadużywającego rodzica dziecko spodziewa się otrzymać pomoc. Dlatego, aby utrzymać z nim więź, w procesie rozwoju przejmuje krzywdzący sposób, w jaki traktuje go rodzic, za własny.
W terapii, identyfikacja z patologicznym superego musi zostać cofnięta, oddzielona od ego, aby pacjent miał szansę świadomie doświadczać uczuć i impulsów, związanych z traumatycznymi przeżyciami z przeszłości, i dzięki temu – by miał możliwość spojrzenia na siebie własnymi oczami, z miłością, troską, precyzją i współczuciem.

Podczas warsztatu:

 1. omówimy różne sposoby odgrywania identyfikacji przez pacjentów z lewego krańca oraz środka spektrum nerwicy strukturalnej (poziom neurotyczny).
 2. będziemy ćwiczyć odwracanie identyfikacji, zarówno przez pacjentów z obronami charakteru, oporem przeniesieniowym, jak i projekcją superego, tj. oddzielanie superego od ego pacjenta.
 3. będziemy uczyć się wykorzystywać przeciwprzeniesienie (części superego terapeuty) w pracy z patologicznym superego pacjenta.

Warsztat jest zaplanowany jako odrębna całość i uczestnicy otrzymają po jego zakończeniu zaświadczenie o uczestnictwie. Adresujemy go do profesjonalistów, którzy chcieliby poszerzyć swój warsztat terapeutyczny o dodatkowe narzędzia, jakie oferuje ISTDP.
Jako kontynuacja w cyklu „Wprowadzenie do ISTDP" dedykowany jest on szczególnie tym terapeutom, którzy koncentrują się na pracy w tym podejściu. Praca warsztatowa będzie polegała na praktycznym ćwiczeniu na bieżąco nabywanych umiejętności, w postaci scenek (role plays), przy aktywnym uczestnictwie prowadzących.
Omawiamy problem zostanie również zilustrowany fragmentem pracy z pacjentem.
Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie powinny mieć już doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i/lub klinicznej.
Ilość uczestników: od 6 do10.

Data: 2 grudnia 2022 r., godz. 12-19
Miejsce: Platforma Zoom (link zostanie wysłany)

Prowadząca:
Anna Dawidziuk-Łęczycka, psycholog, psychoterapeutka ISTDP, absolwentka akredytowanego przez IEDTA szkolenia nauczycielskiego w nurcie ISTDP, pod kierunkiem Josette ten-Have de-Labije (Berlin), certyfikowana przez EAP, obecnie w szkoleniu trenerskim pod kierunkiem Jona Fredericksona.


Koszt szkolenia: 450 zł, płatne w dwóch ratach po 225 zł.
1. rata - 225 zł płatne do 7 dni od wysłania zgłoszenia,
2. rata - 225 zł płatne na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatu.
Liczebność grupy: do 10 osób.

Wpłata na konto nr: 29 1950 0001 2006 0014 3842 0001 z dopiskiem: „Warsztat: pacjenci z wysokim oporem".

Formularz zgłoszeniowy i kontakt znajdują się tu: formularz.

Dzięki szkoleniu:

Dowiesz się – w jaki sposób i dlaczego tworzą się identyfikacje z agresywnymi obiektami przywiązania.

Poszerzysz – wiedzę i praktyczne umiejętności na temat tego, w jaki sposób pomóc pacjentowi neurotycznemu burzyć wrogie superego,
a także doświadczysz tego, jak przeciwprzeniesienie terapeuty może „współpracować" z wrogim superego pacjenta, i jak temu przeciwdziałać w terapii.

Zapraszamy!

Warsztat ISTDP dla psychoterapeutów „Praca z pacjentem zidentyfikowanym z patologicznym superego na poziomie borderline w modelu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP)”.

(Szkolenie odbywa się na platformie Zoom)

Osoby zidentyfikowane z agresywnymi opiekunami na poziomie borderline nie potrafią spojrzeć na siebie współczującymi, troskliwymi oczami. Nie mają dostępu do swojej zdrowej części, która łaknie miłości, ponieważ w procesie rozwoju, aby utrzymać więź z krzywdzącymi opiekunami, przejęli nadużywający sposób traktowania ich za własny.
W terapii, aby dokonać rozdzielenia ego tych pacjentów od destrukcyjnej instancji nadrzędnej, tj. systemu obron, który nazywamy patologicznym superego i umożliwić im doświadczenie uczuć i impulsów związanych z przeżyciami z przeszłości, potrzebujemy traktować ich w szczególny sposób i stosować wybrane narzędzia.
18 lutego 2022 r. HORYZONTY Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP zaprasza psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, i osoby pracujące w obszarze pomocy psychologicznej na 7-godzinny warsztat, podczas którego będziemy zajmować się tym, w jaki sposób budować przymierze terapeutyczne, integrować psychikę oraz umożliwiać separację ego od destrukcyjnej części superego u pacjentów zlanych ze swoim patologicznym superego.

Podczas warsztatu:

 1. omówimy specyfikę identyfikacji z patologicznym superego na poziomie borderline – prawy kraniec spektrum nerwicy strukturalnej wg H. Davanloo.
 2. będziemy ćwiczyć wykorzystywanie takich narzędzi jak odzwierciedlanie patologicznego superego, pokazywać, w jaki sposób „integrować psychikę", która rządzi się mechanizmami opartymi na rozszczepieniu, aby pacjent uzyskał możliwość bezpiecznego oglądania swojej destrukcyjnej części.
 3. omówimy „format stopniowany" w pracy z pacjentami borderline.
 4. będziemy uczyć się wykorzystywać przeciwprzeniesienie w pracy z patologicznym superego pacjenta.

Warsztat jest zaplanowany jako odrębna całość i uczestnicy otrzymają po jego zakończeniu zaświadczenie o uczestnictwie. Adresujemy go do profesjonalistów, którzy chcieliby poszerzyć swój warsztat terapeutyczny o dodatkowe narzędzia, jakie oferuje ISTDP.
Jest to ostatni w tym cyklu warsztatów „Wprowadzenie do ISTDP". Praca warsztatowa będzie polegała na praktycznym ćwiczeniu na bieżąco nabywanych umiejętności, w postaci scenek (role plays), przy aktywnym uczestnictwie prowadzących.
Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie powinny mieć już doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i/lub klinicznej.
Ilość uczestników: maks. 10 osób.

Data: 18 lutego 2022 r., godz. 12-19
Miejsce: Platforma Zoom (link zostanie wysłany)

Prowadząca:
Anna Dawidziuk-Łęczycka, psycholog, psychoterapeutka ISTDP, absolwentka akredytowanego przez IEDTA szkolenia nauczycielskiego w nurcie ISTDP, pod kierunkiem Josette ten-Have de-Labije (Berlin), certyfikowana przez EAP, obecnie w szkoleniu trenerskim pod kierunkiem Jona Fredericksona.


Koszt szkolenia: 450 zł, płatne w dwóch ratach po 225 zł.
1. rata - 225 zł płatne do 7 dni od wysłania zgłoszenia,
2. rata - 225 zł płatne na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatu.

Wpłata na konto nr: 29 1950 0001 2006 0014 3842 0001 z dopiskiem: „Warsztat: borderline, Imię, Nazwisko".

Formularz zgłoszeniowy i kontakt znajdują się tu.

Dzięki szkoleniu:
Dowiesz się – na czym polega specyfika identyfikacji patologicznego superego na poziomie borderline.

Poszerzysz – wiedzę i zdobędziesz praktyczne umiejętności, w jaki sposób pomóc pacjentowi zlanemu z jego superego bezpiecznie reflektować na temat jego destrukcyjnej części i zmierzać w kierunku separacji ego,
a także doświadczysz tego, jak przeciwprzeniesienie terapeuty może „współpracować" z wrogim superego pacjenta, i jak temu przeciwdziałać w terapii.

Zgłoszenia można również kierować na kontakt:
a.dawidziuk.leczycka@istdp-terapia.pl lub
tel. 790-200-724
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy wkrótce na: www.istdp-terapia.pl w zakładce Treningi.
Zapraszamy!

HORYZONTY
ul. Wandy 11A/lok.2
03-949 Warszawa
email: horyzonty@istdp-terapia.pl