Pracownia HORYZONTY w sytuacji Covid-19

Od dnia 1 czerwca 2020 r. terapeuci w Pracowni HORYZONTY wracają do pracy w kontakcie bezpośrednim z pacjentami.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dot. środków ostrożności.

Warsztaty wspierające dla pacjentów

Warsztat: Ciemny Las. Odnaleźć sens w drugiej połowie życia.
Warsztat: Ciemny Las. Odnaleźć sens w drugiej połowie życia.
Opis: Warsztat skierowany jest do osób w drugiej połowie życia, które czują, że ich dotychczasowe rozumienie siebie i swojego miejsca w świecie wyczerpały się i chcą zastanowić się nad swoją tożsamością. To zwykle oznacza, że scenariusze, według których realizowaliśmy nasze dotychczasowe życie, przestały wystarczać. Być może cele, którym poświęcaliśmy czas i uwagę, nie przyniosły spełnienia i potrzebujemy szukać dla siebie innej drogi. Druga połowa życia to okres, w którym dla wielu z nas staje się jasne, że coś, co nam dotychczas służyło, obumiera i być może nie wiemy jeszcze, czym to zastąpić. Od czasu do czasu wszyscy czujemy się, jakbyśmy niespodziewanie znaleźli się w ciemnym lesie, z którego nie potrafimy wyjść.
Dzięki warsztatowi dowiesz się:
 • jakie dylematy i towarzyszące im emocje są typowe dla dojrzałego człowieka w drugiej połowie życia,
 • jakie są sygnały świadczące o wchodzeniu w tę fazę życia i jak sobie radzić z lękiem i niepokojem, które im towarzyszą,
 • czym jest poczucie sensu i jakie działania potrzebujemy podjąć, żeby zrozumieć, czym ono jest dla każdego z nas indywidualnie.
Nauczysz się:
 • stwarzać sobie przestrzeń do przyglądania się swoim myślom i uczuciom, które dotyczą fundamentalnych zagadnień związanych z poczuciem sensu,
 • w otwarty sposób rozmawiać o tym, co jest dla Ciebie ważne z innymi ludźmi,
 • patrzeć na drugą połowę życia przez pryzmat pytań, a nie odpowiedzi,
 • jak możesz wytrwale poszukiwać sensu w drugiej połowie życia.
Będziesz mógł:
 • doświadczyć kontaktu z osobami poszukującymi odpowiedzi na podobne pytania, dzieląc się z nimi swoimi doświadczeniami i korzystając z ich doświadczenia.
Warsztat zbudowaliśmy na podstawie książek -Jamesa Hollisa „Jak odnaleźć sens w drugiej połowie życia", Tadeusza Gadacza „O umiejętności życia" oraz Piotra Stankiewicza „ Sztuka życia według stoików".
Dla kogo?
Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby bardziej świadomie przeżywać drugą połowę życia i wspólnie z innymi uczestnikami poszukać odpowiedzi na pytania, które są dla nich osobiście ważne.
Osoby prowadzące:
dr Martyna Goryniak jest psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w podejściu psychodynamicznym i ISTDP. Współprowadzi Pracownię Horyzonty. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową.
Piotr Macieja jest certyfikowanym coachem i mentorem (EMCC), konsultantem oraz trenerem edukacji w plenerze. Pracuje z menedżerami, liderami edukacji oraz młodzieżą i młodymi dorosłymi. Absolwent Studium Autorytety i Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz IESE Business School w Barcelonie.
 • Termin i miejsce spotkania: termin zostanie podany niebawem, Pracownia Horyzonty przy ul. Wandy 11A/2, Warszawa.
 • Koszt udziału: 390 zł.
  Zapisy i kontakt: Na warsztat można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: https://www.istdp-terapia.pl/kontakt.html lub kontaktując się telefonicznie z sekretariatem w poniedziałki i środy w godzinach 9.00 - 11.00 pod nr 511-417-765.
Warsztat: Jak wprowadzać nawyki wspierające zdrowie psychiczne do naszego życia.
Warsztat: Jak wprowadzać nawyki wspierające zdrowie psychiczne do naszego życia.
Opis: Warsztat skierowany jest do osób, które chcą nauczyć się, jak wprowadzić do swojego życia nawyki wspierające ich zdrowe funkcjonowanie psychiczne, pozwalające radzić sobie z lękiem i niepokojem oraz zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Podczas warsztatu będziemy uczyć się, w jaki sposób ciało wpływa na procesy psychiczne, a także w jaki sposób emocje wpływają na ciało.
Dzięki warsztatowi dowiesz się:
 • jak radzić sobie z napięciem skumulowanym w ciele,
 • jak rozumieć reakcje swojego ciała oraz w jaki sposób niepokój i lęk wiążą się z emocjami,
 • jak poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków obniżyć napięcie w ciele.
Nauczysz się:
 • stosować proste techniki oddechowe, pomagające się uspokoić,
 • ćwiczeń relaksacyjnych, za pomocą których możesz pomóc sobie, gdy jesteś bardzo napięty,
 • organizować swój dzień w taki sposób, byś mógł zapewnić sobie wystarczającą przestrzeń na dbanie o siebie.
Będziesz mógł:
 • doświadczyć kontaktu z osobami w podobnej sytuacji - dzielić się z nimi swoimi doświadczeniami i korzystać z ich doświadczenia.
Dla kogo?
Zapraszamy wszystkie osoby, będące w terapii, oraz te przygotowujące się do rozpoczęcia terapii.
Osoby prowadzące:
dr Martyna Goryniak jest psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w podejściu psychodynamicznym i ISTDP. Współprowadzi Pracownię Horyzonty. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową.
Lena Kaszycka jest psychologiem, trenerem Edukacji w Plenerze, prowadzi warsztaty
psychoedukacyjne z osobami dorosłymi oraz treningi interpersonalne.
 • Termin i miejsce spotkania: termin i miejsce spotkania zostanie ustalone, Pracownia Horyzonty przy ul. Wandy 11A/2, Warszawa.
 • Koszt udziału: 390 zł.
  Zapisy i kontakt: Na warsztat można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: https://www.istdp-terapia.pl/kontakt.html lub kontaktując się telefonicznie z sekretariatem w poniedziałki i środy w godzinach 9.00 - 11.00 pod nr 511-417-765.
ABC ISTDP, czyli jak wykorzystać najważniejsze narzędzie psychoterapeuty ISTDP w relacjach z ludźmi i w lepszym rozumieniu siebie samego.

O czym jest warsztat?

Warsztat dotyczy podstaw rozumienia własnych procesów psychicznych, w oparciu o metodę ISTDP – Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej.

O jakie procesy psychiczne chodzi?

W idealnej sytuacji codziennie w naszym wewnętrznym świecie doświadczamy uczuć, które pomagają nam nawigować w zewnętrznym świecie relacji z ludźmi oraz w relacji z samym/samą sobą. Często jednak znajdujemy nieświadome sposoby na to, by ich nie doświadczać i/lub nie wyrażać, co utrudnia budowanie satysfakcjonujących relacji z ludźmi. Dlaczego tak się dzieje?

Kiedy byliśmy dziećmi nauczyliśmy się, że nie wszystkie nasze reakcje w kontakcie z opiekunami były akceptowane i służyły naszemu bezpiecznemu przywiązaniu. Te reakcje/uczucia, które były niemile przez nich widziane albo takie, za które byliśmy karani, wzbudzały lęk i musiały ulec wycofaniu. W konsekwencji już jako dzieci wypracowywaliśmy mechanizmy, które chroniły nas przed zranieniem, i z którymi weszliśmy w dorosłe życie. Wprawdzie kiedyś mechanizmy te pozwalały nam przetrwać, jednak teraz w dorosłym życiu już nie chronią nas przed zranieniem – wprost przeciwnie – ranią nas i innych.

Czego się nauczysz?

 • rozpoznawać, które twoje nawykowe sposoby regulacji uczuć służą, a które nie służą Tobie, ani budowaniu i podtrzymywaniu bliskich relacji z ważnymi dla ciebie ludźmi,
 • jak zdrowo przeżywać uczucia w ciele,
 • jak rozpoznawać własną reakcję lękową w ciele oraz jak ją obniżać za pomocą różnych praktycznych ćwiczeń,
 • poznasz własne nieadaptacyjne mechanizmy unikania uczuć i lęku, zwane mechanizmami obronnymi, które powodują twoje problemy i cierpienie,
 • poznasz zdrowe i bezpieczne mechanizmy regulacji, komunikowania uczuć i potrzeb oraz będziesz mógł/mogła je przećwiczyć.

 

Dla kogo jest warsztat:
 • dla pacjentów i terapeutów, którzy chcą poznać metodę ISTDP i narzędzia, które ta terapia proponuje,
 • dla osób, które czekają w kolejce na terapię ISTDP, a już teraz chcą zacząć pracę z własnymi emocjami – jako wstęp do terapii,
 • dla pacjentów utkniętych we własnej terapii, także w innych podejściach, jako możliwość innego spojrzenia na własne trudności,
 • dla pacjentów po zakończonej terapii jako podsumowanie i ugruntowanie wiedzy,
 • dla osób, które nie planują terapii, ale są zainteresowane własnym rozwojem i lepszym rozumieniem własnych procesów psychicznych.
Prowadzące:
Anna Judycka i Oksana Świerczyńska, psychoterapeutki ISTDP

Gdzie? - Pracownia Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty, ul. Wandy 11 A/ lok. 2, Warszawa.
Kiedy? - 19 kwietnia, (piątek), w godz. 14:00 -20:00; oraz 7 czerwca (piątek), w godz. 14:00-20:00.
Cena - 490 zł, w cenę wliczony jest poczęstunek i napoje.

ZAPRASZAMY! Ilość miejsc jest ograniczona.

Warsztat: Przestrzeń dla rodziny - jak zbudować bezpieczeństwo i porozumienie w rodzinie?
Warsztat: Przestrzeń dla rodziny - jak zbudować bezpieczeństwo i porozumienie w rodzinie?
Opis: Warsztat skierowany jest do rodziców, którzy chcą budować w swoich rodzinach relacje oparte na współpracy, poszanowaniu integralności, szacunku oraz równej godności. W trakcie warsztatu zajmiemy się zagadnieniem poczucia własnej wartości, które możemy budować i wzmacniać w naszych dzieciach oraz w sobie będąc w relacji z najbliższymi.
Dzięki warsztatowi dowiesz się:
 • Jak stawiać granice dzieciom nie naruszając ich integralności,
 • Jak empatycznie komunikować się z dziećmi,
 • Jak mówić dzieciom NIE i nie czuć się winnym,
 • Jak rozwijać poczucie własnej wartości swoje i swoich dzieci,
 • Jak radzić sobie z agresywnymi zachowaniami swoich dzieci.

Będziesz mógł:

 • doświadczyć kontaktu z innymi rodzicami, podzielić się swoimi doświadczeniami i korzystać z ich doświadczenia.
Dla kogo jest przeznaczony:
 • dla rodziców dzieci do 13 roku życia.
Jeśli:
 • szukasz sposobów na to, aby w twojej rodzinie panowała harmonia i spokój, ale mimo twoich starań czasami czujesz, że kończy ci się cierpliwość.
 • gubisz się w gąszczu dobrych rad, metod i trendów wychowawczych.
 • potrzebujesz przyjrzeć się sobie w roli mamy lub ojca, odkryć swoje zasoby i wykorzystać je w budowaniu relacji z dzieckiem.
 • chcesz posłuchać, jak można rozwiązać konkretne problemy wychowawcze, bez manipulacji i kar.
 • pragniesz być autorytetem dla swojego dziecka i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie oferując mu wolność i dbając o jego autonomię.
Ten warsztat jest dla ciebie.
Osoby prowadząca:
Anna Kasprzycka - pedagożka, certyfikowana trenerka Familylab Assocciation, psychoedukatorka, matka trójki nastolatków. W pracowni Horyzonty prowadzi konsultacje dla rodziców.
Informacje organizacyjne
 • Termin i miejsce spotkania: termin zostanie podany, Pracownia Horyzonty przy ul. Wandy 11A/2, Warszawa.
 • Koszt udziału: 290 zł.
  Zapisy i kontakt: Na warsztat można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: https://www.istdp-terapia.pl/kontakt.html lub kontaktując się telefonicznie z sekretariatem w poniedziałki i środy w godzinach 9.00 - 11.00 pod nr 511-417-765.
Warsztat: W zgodzie ze sobą. O wyrażaniu siebie wprost i bez lęku.
Warsztat: W zgodzie ze sobą. O wyrażaniu siebie wprost i bez lęku.
Opis: To warsztat, na którym nauczysz się tak komunikować ze swoim otoczeniem, by w pełni wyrażać swoje uczucia, potrzeby i oczekiwania jednocześnie nie naruszając godności osobistej drugiej strony. Dowiesz się jak bezpośrednio, stanowczo, a jednocześnie ochraniająco dla relacji mówić o sprawach trudnych i bolesnych. Nauczysz się mówić o swojej złości tak, by korzystać z niej do stawiania granic, a nie eskalowania konfliktów.
Warsztat „W zgodzie ze sobą" pomoże Ci uporządkować Twoje relacje z otaczającymi Cię ludźmi tak, aby były one bardziej satysfakcjonujące.
Cele:
 • Dowiesz się, jak wyrażać i mówić wprost o uczuciach, by to zbliżało, a nie oddalało od innych.
 • Nauczysz się przyjmować uczucia i emocje innych, nie reagując przy tym obronnie i nie eskalując napięcia.
 • Poznasz sposoby na ochronę relacji w trakcie trudnych rozmów.
 • Nauczysz się odmawiać prośbom i żądaniom, których nie chcesz spełnić.
 • Poznasz sposoby na chronienie siebie w sytuacji naruszających zachowań ze strony otoczenia,
 • Dowiesz się, jak radzić sobie z bolesną i niesłuszną krytyką.
Dla kogo jest przeznaczony:

Dla wszystkich osób pragnących bardziej otwarcie komunikować się z innymi oraz poszukujących sposobów na bardziej świadome kształtowanie swoich relacji z innymi.

Osoba prowadząca:

Justyna Byczkowska – psycholog, psychoterapeutka, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Prowadzi psychoterapię indywidualną w podejściu psychodynamicznym. Od ponad 10 lat pracuje z grupami nad rozwojem ich umiejętności interpersonalnych.

Informacje organizacyjne:
 • Termin i miejsce spotkania: termin zostanie podany, Pracownia Horyzonty przy ul. Wandy 11A/2, Warszawa.
 • Koszt udziału: 690 zł.
  Zapisy i kontakt: Na warsztat można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: https://www.istdp-terapia.pl/kontakt.html lub kontaktując się telefonicznie z sekretariatem w poniedziałki i środy w godzinach 9.00 - 11.00 pod nr 511-417-765.
Nastolatek na pokładzie
Warsztat: "Nastolatek na pokładzie - jak budować relacje w rodzinie, w której dziecko dorasta."
Krótki opis warsztatu (czego dotyczy, jaki jest jego podstawowy cel): Podstawowym celem warsztatu jest wyposażenie rodziców nastolatków w wiedzę na temat tego, jak budować relacje z nastolatkami.
Cele:
 1. odpowiedź na następujące pytania:
  • jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się ode mnie?
  • czy powinno mnie niepokoić, że moje nastoletnie dziecko się (nie) buntuje?
  • jak rozumieć zmienne nastroje, milczenie i drażliwość nastolatka?
  • co wspiera rozwój nastolatka?
  • jak rozmawiać o obowiązkach?
  • jak wyrażać swoje zdanie?
  • jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?
  • jak stawiać teraz granice?
 2. trening komunikacji z nastolatkiem
Dla kogo jest przeznaczony
Dla rodziców dzieci od 11 roku życia, którzy
 1. poszukują dróg budowania relacji z nastoletnim dzieckiem
 2. chcą zrozumieć co dzieje się z ich dzieckiem, co ono przeżywa
 3. potrzebują narzędzi do prowadzenia z nastolatkiem dialogu
 4. chcą zachęcić nastolatka do współpracy
 5. chcą być wsparciem dla swojego dziecka poprzez mądre towarzyszenie mu w wyzwaniach rozwojowych, które przed nim stoją
Osoby prowadzące

Anna Kasprzycka - pedagożka, trenerka warsztatu i treningu psychologicznego, certyfikowana trenerka Familylab stowarzyszenia założonego przez Jespera Juula, uczestniczka kursu psychoterapii pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. med. Bogdana de Barbaro: „Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin" oraz członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Pracuje z rodzinami i pedagogami. Prywatnie mama trójki nastolatków.

Informacje organizacyjne:
Termin i miejsce: 17 luty 2024 r. godz. 9.00-15.00, ul.Wandy 11a/2, Warszawa
Koszt: 350 zł., 590 zł w przypadku udziału pary rodzicielskiej

Zapisy i kontakt: Na warsztat można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: https://www.istdp-terapia.pl/kontakt.html lub kontaktując się telefonicznie z sekretariatem: 511-417-765 w pon, śr od 9.00 do 11.30.

Trening terapeutyczny - Wielki błękit (zawieszony na okres pandemii)

Wielki błękit
Czy pamiętasz film Luca Bessona „Wielki Błękit" i jego bohatera Enzo, który z odwagą i całkowitą determinacją oraz ciekawością nieznanego zanurza się w błękitną otchłań oceanu? Odbywa on za każdym razem tę samą i za każdym razem nową podróż w głąb bezkresu. Za każdym razem też mierzy się z bezkresem w sobie - odkrywa własne pragnienia, własny lęk, prawdziwe uczucia, jedność z otaczającym go światem. Każdy z nas potrzebuje czasu, by móc przebywać w przestrzeni wewnętrznej wypełnionej myślami i uczuciami, które być może czasem w codziennym życiu tłumimy lub ignorujemy. Pomaga w tym oddalenie. Wszyscy potrzebujemy poznać i zrozumieć swój wewnętrzny świat, tak, by stał się dla nas busolą w relacjach z innymi ludźmi. Aby pozwalał nam rozumieć innych, być z nimi blisko - przyjaźnić się, kochać, ufać, przyjmować i obdarowywać, zbliżać się i oddalać. Wyjeżdżamy na trening po to, aby uczyć się odkrywać taką przestrzeń w sobie i mieć przywilej towarzyszenia innym wokół nas w jej odkrywaniu.

1. TRENING
Trening terapeutyczny jest zaawansowaną formą pracy, przeznaczoną dla pacjentów, którzy mają już doświadczenie w psychoterapii indywidualnej lub grupowej, i chcą pogłębić rozumienie własnych emocji oraz poszerzyć je poprzez pracę w grupie.
Jest to doświadczenie, które obejmuje zarówno indywidualną pracę na tle grupy, jak i pracę nad zrozumieniem tego co dzieje się w relacjach interpersonalnych. W czasie treningu będziemy korzystać z technik terapeutycznych, pochodzących z różnych szkół - z interwencji psychodynamicznych, w tym ISTDP, metod terapii humanistycznej i egzystencjalnej, a także pracy z ciałem.
Trening jest więc intensywnym doświadczeniem rozwojowym, wymagającym zarówno posiadania już pewnej świadomości własnych procesów wewnętrznych, jak również dobrej kondycji psychicznej. Z tego powodu jest on poprzedzony konsultacją z prowadzącą, która zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji, czy udział w grupie jest odpowiednią formą pracy dla danego uczestnika.

2. DZIĘKI TRENINGOWI:

 • zyskasz przestrzeń na przyglądanie się własnym potrzebom, uczuciom i motywacjom w grupie
 • nauczysz się komunikować o nich bez oceniania i krytycznych osądów
 • będziesz mógł przyglądać się temu w jaki sposób nawiązujesz i rozwijasz relacje z innymi ludźmi
 • zyskasz okazję do intensywnej pracy terapeutycznej i będziesz mógł uczestniczyć w pracy innych
 • zrobisz coś dobrego dla siebie- będziemy przez pięć dni gośćmi gospodarstwa ekologicznego, gdzie w starym stuletnim domu, w otoczeniu lasów i pól, pięknej przyrody Warmii będziemy pracować i odpoczywać.

 

3. PROWADZĄCA
dr Martyna Goryniak - jest psychoterapeutką certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła Studium Psychoterapii i Terapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Prowadzi terapię indywidualną w podejściu psychodynamicznym, w tym ISTDP oraz psychoterapię grupową, a także warsztaty i treningi. Ukończyła trzyletnie międzynarodowe szkolenie z zakresu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP) pod kierunkiem Jona Fredericksona i Josette ten Have-de Labije. Jest stałym współpracownikiem czasopisma „Charaktery". Przez wiele lat pracowała w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Obecnie wspólnie z Anną Dawidziuk-Łęczycką prowadzi HORYZONTY Pracownię Psychoterapii i Treningu ISTDP w Warszawie.

4. INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Termin: termin zostanie podany
*rozpoczynamy kolacją o 18.00 we wtorek i kończymy obiadem o 13.00 w niedzielę.
Miejsce: Marysiowe Łąki, Kolonia Pupki 46, 11-042 Jonkowo. Strona: www.mariakwiat.pl/ tel. 602 665 630.

Koszt:
900 zł koszt treningu
790 zł koszt noclegów i wyżywienia
Razem: 1690zł

Płatność:
500 zł (zadatek) po zgłoszeniu i po odbycia konsultacji. Pozostała część kwoty czyli 1190 zł płatne do -.
Numer konta: 65 10 90 17 53 0000 0001 33 99 92 82.

5. ZAPISY
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w treningu proszone są kontakt:
Martyna Goryniak tel. 512 549 000.

 

HORYZONTY
ul. Wandy 11A/lok.2
03-949 Warszawa
email: horyzonty@istdp-terapia.pl