Nasze postępowanie może posłużyć za scenariusz życia pięknego
i przepełnionego sensem lub rozpaczliwego i naznaczonego cierpieniem
Jon Frederickson

Ludzie się zmieniają, gdy są gotowi przyjąć odpowiedzialność za swoje życie,
swoje decyzje, swoje zachowanie. Postanawiają stać się inni.
Jeffrey Kottler

Życie wymaga od ciebie jedynie tej siły, jaką posiadasz.
Możliwy jest tylko jeden wyczyn: nie uciec.
Dag Hammarskjold

Jeżeli nie będziesz kochał, twoje życie przemknie niezauważenie
Terrence Malick

Mój rozwój zależy wyłącznie od tego, co wybieram,
a co odrzucam w życiu. Ziarna mojego przyszłego życia są we mnie.
Liv Ullman

Obym rozumiał innych ludzi, inne języki, inne cierpienia
Zbigniew Herbert

Cierpimy, ponieważ opieramy się rzeczywistości
Siddhartha

Grupa rozwoju osobistego

Grupa jest przeznaczona dla osób, które doświadczają takich problemów, jak niechęć do zawierania nowych znajomości, lęk przed zabieraniem głosu na forum, niezrozumiałą chęć ucieczki z sytuacji towarzyskich, czy nadmierną nieśmiałość w obecności nieznanych sobie osób tej samej lub przeciwnej płci, oraz inne.

Grupa ma charakter otwarty, co oznacza, że kolejne osoby dołączają w miarę wolnych miejsc do już pracującej grupy. W ten sposób uczestnicy uczą się nie tylko od terapeuty, ale również od uczestników starszych stażem, w jaki sposób korzystać z potencjału grupy, jak radzić sobie z adaptacją w nowej grupie, z przyjmowaniem i utratą.

Praca grupowa obejmuje również element psychoedukacyjne. Będziemy rozmawiać o tym jak:

  • rozpoznawać i radzić sobie z emocjami
  • skutecznie komunikować się z innymi
  • stawiać granice
  • budować podstawowy szacunek i zaufanie do siebie
  • rozwiązywać konflikty

Termin rozpoczęcia - październik 2017 r.
Minimalny czas uczestniczenia w grupie to 6 miesięcy. Sesje będą odbywać się raz w tygodniu, w czwartki, w godz. 18.00 – 20.00. Ilość osób - od 6 do 10.

Odpłatność - 50 zł za jedno spotkanie w przypadku osób korzystających z terapii w Pracowni HORYZONTY, 100 zł - dla pozostałych osób (w przypadku tych osób terapeuta grupowy zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z terapeutą indywidualnym uczestnika).
O przystąpieniu do grupy decyduje kwalifikacja z psychoterapeutą prowadzącym grupę (60 minut, koszt 50 zł), podczas której wspólnie zastanowimy się, czy ta propozycja będzie w stanie odpowiedzieć na Państwa potrzeby i oczekiwania.
Przed wejściem do grupy terapeuta odbywa z uczestnikiem jeszcze jedno spotkanie indywidualne (50 min /bezpłatne), które służy przygotowaniu do uczestniczenia w grupie.
Prowadzący:
Sonata Żak - psycholog, psychoterapeutka, absolwentka Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu otwartych grup terapeutycznych i grup wsparcia w Oddziale Dziennym Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Prowadziła też grupę z elementami ISTDP w Laboratorium Psychoedukacji.
Magdalena Siembab - psycholog, psychoterapeutka, absolwentka Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji. Ma doświadczenie w prowadzeniu otwartych grup terapeutycznych i grup wsparcia w Oddziale Dziennym Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie.
Zapisy do grupy:
Chęć do udziału w grupie należy zgłaszać telefonicznie pod numerem 503 152 400 lub poprzez e-mail: s.zak@istdp-terapia.pl
Zapraszamy!